Plekšnės su vynuogėmis

Ar jau skaitėte?


Jums prireiks:
Produktai 4 porcijoms 

8 plekšnių filė (kiekviena po 100 g)
300 g žaliųjų vynuogių
100 g raudonųjų vynuogių
2 citrinų sultys
100 g sviesto
3 kiaušinių tryniai
200 ml sauso balto vyno
3 šaukšteliai apelsinų likerio
1 šaukštelis krapų, maltų pipirų, druskos
8 mediniai pagaliukai

Veiksmai:
1. Plekšnių filė nuplauname ir nusausiname ant sugeriamojo popieriaus. Pabarstome druska, pipirais ir iš abiejų pusių pašlakstome citrinų sultimis. Filė susukame ir persmeigiame mediniu pagaliuku. Orkaitę įkaitiname iki 180 oC.
2. Kepimo indą (jame patiekalą ir patieksime) ištepame sviestu ir sudedame plekšnių filė. Žuvį užpilame vynu ir pašauname į orkaitę. Kepame 25 min.
3. Vynuoges nuplauname ir blanširuojame (kelias minutes palaikome verdančiame vandenyje). Sieteliu vynuoges išgriebiame, nuvarviname ir ataušiname. Tada nulupame, išimame kauliukus, sudedame į dubenėlį ir užpilame likeriu. Kartkartėmis vynuoges pamaišome, kad geriau įsigertų alkoholis.
4. Žuvį ištraukiame iš orkaitės, perdedame į kitą indą, uždengiame ir, kol ruošiame padažą, laikome neatvėsusioje orkaitėje.
5. Į vyną, kuriame kepė žuvis, įmaišome sviestą ir kiaušinių trynius. Padažą kaitiname nuolat maišydami ir neleisdami užvirti. Suberiame vynuoges , krapus, supilame likusį likerį. Plekšnių suktinukus dedame į padažą, pašauname į orkaitę ir kepame 5 min. ištraukę iš orkaitės iš karto patiekiame į stalą su ryžiais arba bulvių koše.

Emma Kingsgarden
Kiekvieno skoniui
Gardūs patiekalai Jūsų svečiams

http://www.sanitex.lt

spot_img
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

spot_img