Kuriuo metu kava geriausiai gaivina

Ar jau skaitėte?

Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo ryto be puodelio kavos. Jie teigia, kad būtent ryte kofeiną organizmas geriausiai pasisavina, o kava puikiai veikia tonusą, tačiau kitu paros metu to nebėra. Tai yra, jei gersite kavą, pavyzdžiui, pietų metu, poveikis bus daug silpnesnis. Ar taip yra?

Taip, bet mes pateiksime šiek tiek daugiau paaiškinimų. Remiantis smegenų fiziologijos specialisto Stepheno Millerio tyrimo rezultatais, buvo padaryta tokia išvada: Tinkamiausias laikas gerti kavą yra rytas. Tačiau kai kuriems šis laikotarpis yra nuo 6 iki 10 val. ryte, o kai kuriems žmonėms nuo 8 iki 11 val. Tai geriausias laikas gerti stiprią kavą, kofeinas puikiai įsisavinamas organizme ir turi puikų poveikį.

Tačiau nereikia iškart, ryte vos atmerkus akis, bėgti į virtuvę ir išsivirti kavos. Turėtumėte šiek tiek palaukti. Apskritai geriau išgerti po pusryčių arba ką nors užkąsti prieš tai (desertą ar pyragaičius).

Tačiau prieš rytinį bėgimą ar sportinius pratimus labai rekomenduojama išgerti nedidelį puodelį stipraus espreso. Tai sustiprins sporto treniruočių poveikį. Žinoma, žmogaus kūnas yra sudėtingas ir kiekvienas turi savo ypatybes. Medicinos ekspertai pataria kavą gerti ryte nuo 6:30 iki 12:00, taip pat po pietų nuo 13:00 iki 17:00. Vakare, po 18:00, geriau pasilepinti arbata ar pieno gėrimais, tai prisidės prie gero ramaus miego.

Šeimininkės.info

spot_img
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

spot_img